Rreth Villa

P6260045The villa is a typical Tuscan villa that stands alone in a huge park, me një pamje të mrekullueshme mbi luginën Arno. Dyert e mëdha të hapur direkt në kopsht. Një tarracë private me pamje të madhe ofron mundësinë për një darkë në natyrë.

Villa është ristrukturuar shkathtësi në çdo detaj. Kjo është mobiluar me copa antike toskan dhe ka një atmosferë shumë privat. Villa takon një koleksionist arti nga Roma dhe shumë pjesë të mbledhjes së tij janë treguar në shtëpi.

Villa është ideale për grupe dhe familjet dhe për ditëlindjen e dasmës ceremoni. Një kurs golfi në Poppi, tenis, një liqen dhe hipur në kalë objektet janë vetëm 2 milje larg. Ofertat park private lidhje 30,000 metra katror të livadhe dhe pemëve të lashtë. Parku është i rrethuar dhe ka një rrugë private e cila çon në pronë; askush nuk do të shqetësojnë privatësinë tuaj.

Vilë është e vendosur të përkryer për të zbuluar pjesët e fshehura të Toscana dhe qytetet e famshme e artit dhe kulturës, ose me makinë ose me transport publik. Të 8x mëdha pishinë 16 metra është gjetur në një pozicion panoramik, 50 metra nga shtëpia.

Fshati më i afërt është një milje larg. Autobusët të Firences dhe Arezzo (çdo 25 milje larg) lënë çdo orë. Disa restorante e bukur, dyqane dhe dyqanet ushqimore janë afër. Ka edhe Sauna profesionale me chromoterapy, muzikë-terapisë dhe biosauna me vaj aromatike. Ka edhe Internet pa-stop ADSL

Ka një derë të madhe të dyfishtë që hapur deri në zona barbeque, and where are a table and a beach umbrella. Një Vendi private kopsht dhe një tarracë me barbeque, tavolina, karrige dielli dhe cadra jemi të ftuar që.