За натопено

P6260045The villa is a typical Tuscan villa that stands alone in a huge park, со поглед над Арно долина. Големи врати се отвори директно во градина. А приватна тераса со прекрасен изглед нуди можност за отворено вечера.

Вилата е вешто реконструира во секој детал. Тоа е опремени со антички тоскански парчиња и има многу приватни атмосфера. Вила припаѓа на колекционер на уметнички дела од Рим и многу парчиња од неговата колекција се прикажани во куќата.

Вилата е идеална за групи и семејства и за роденден и свадбените церемонии. Голф на Poppi, тенис, езеро и јавањето објекти се само 2 милји далеку. Приватниот понуди парк за 30,000 квадратни метри на ливадите и прастарите дрвја. Паркот е оградена и таму е приватна патот кој води кон имотот; никој нема да се наруши вашата приватност.

Вилата е совршено наоѓа за да се откријат скриените делови од Тоскана и познатиот градови на уметноста и културата, или со автомобил или со јавен превоз. Голем басен 8x 16 метри е лоциран во панорамски позиција, 50 метри од куќата.

Најблискиот село е една милја далеку. Автобусите на Фиренца и Арецо (секој 25 милји далеку) остави секој час. Неколку убави ресторани, продавници и храна продавници се во близина. Исто така постои и професионални сауна со chromoterapy, музички teraphy и biosauna со ароматични масло. Исто така постои и интернет не-стоп АДСЛ

Постои голем брачен врата која се отвори на скара област, and where are a table and a beach umbrella. А приватна градина место и тераса со скара, маси, сонцето столици и чадори Ве покануваме.